Hurda Akü Nedir? Nasıl Oluşur?

Geri Dönüşümün En Önemli Vazgeçilmezi

Günümüzde oldukça önemli bir yere sahip olan geri dönüşüm ve geri dönüşümlü ürünler doğaya zarar vermemesi amacıyla toplanmaktadır. Ayrıca bu geri dönüşümün yapılabilmesi için de tesisler kurulmuştur. Toplanan geri dönüşümlü parçalarda doğada bırakılmamakta ve küresel ısınmaya olan zararı da en aza indirilmektedir.

Geri dönüşümün bir parçası olan akülerde yine aynı şekilde belli bir işlemden geçtikten sonra ya kullanılabilir bir hal alır ya da geri dönüşüme gönderilir. Hurda akü nedir diye sorulacak olursa belli bir ömrü olan akünün kullanımdan kaynaklı ömrünün bitmesi yapılan diğer işlemlerden sonra tekrar kullanılarak tamamen kullanılmayacak hale gelmesidir.

Akü hurda işlemi görmeden önce mutlaka bir işleme tutulmak zorundadır. Direk hurdaya atılmaması için poliprolen kutu ve kurşun parçalarından geri kazanılır. Hurda Akü nasıl oluşur denilince de geri dönüşümden kazanılan bu akünün ömrünün tamamen bitmesi sonucundan oluşmaktadır. Araçlarınızın çalışmasında büyük ve etkili bir rol oynayan akülerin bakımı ve temizliği de son derece önemlidir. Kutup başlarının sıkı olması ve temiz olması akünüzün ömrünü uzatacaktır.

Kaynak: http://www.hurdaakugeridonusum.com © Copyright Makaleyi izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bu içeriğe 1 yorum yazılmış

  1. Pingback: Hurda Akü Nedir? Nasıl Oluşur? | Armatür, Aydınlatma Armatür, Su Armatür, Led Armatür, Armatürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>