Hurda Akü Kurşun

Hurdalarınızı İncelikle İşliyoruz

Hurda, bir ürünün kullanılamaz duruma gelmiş, fonksiyonunu tamamen ya da kısmen kaybetmiş her şeye denmektedir. Hurda sektöründe daha çok elektronik her şeye öncelik verilir. Zaten hurdaların toplanmasındaki amaç da onların yeniden işlevsel hâle getirilmesidir.

Bu nedenle hurdalarınız incelikle işlenir ve hurda atölyelerinde depolanarak fabrikalara tekrar ürün olarak piyasaya kazandırılması için gönderilir. Bu makalede akümülatör ve kurşun maddelerinin hurda olarak değerlendirilme sürecini ele aldık.

Hurda akü kurşun, yıllardır otomobillerin motorlarının işlemesini sağlamış olan ancak yılların verdiği bitkinlikle işlev göremez duruma gelen akümülatörlerdir. Bu akümülatörler hurda olarak alındığında öncelikle içerisindeki parçalar tek tek ayıklanarak orijinal parçaları bir kenara bırakılır. Diğer parçalarıysa atık deposunda çeşitli ürünlerin yapımında kullanılır.

Bir başka madde ise kurşunlardır. Hurda sektöründe sıkça önemli olan ve sarı grubunda değerlendirilen hurda akü kurşun da saf maddelerden üretilmesi dolayısıyla altın ve gümüş kadar kıymetli maden olarak yer almaktadır. Bu maddeler ilgili atölyelerde işlenerek yeniden piyasaya sunulmaktadır. Tabi ki orijinal parçaları ayrı olarak değerlendirilmektedir.

Kaynak: http://www.hurdaakugeridonusum.com © Copyright Makaleyi izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>